Francijas vēstniecības padomnieks kultūras jautājumos ieinteresēts sadarbības paplašināšanā12/10/07

11. un 12. oktobrī Daugavpilī viesojas Francijas vēstniecības Latvijā padomnieks sadarbības un kultūras jautājumos Žans-Lui Lepretrs. Vizīte Daugavpilī sākās ar tikšanos pilsētas Domē. Viesi uzņēma Domes priekšsēdētāja 1. vietniece Eleonora Kleščinska.

Sarunā piedalījās arī Kultūras nodaļas speciālists Miervaldis Brodovs. Daudz tika runāts par festivālu “Francijas pavasaris Latvijā”. Pasākumi notika arī Daugavpilī un Kleščinskas kundze uzsvēra, ka tie atstāja neizdzēšamus iespaidus. Klešcinskas kundze izteica cerību, ka sadarbība paplašināsies. “Tieši tas ir manas vizītes mērķis”, paskaidroja Lepretra kungs. Viņš uzskata, ka sadarbībai jābūt decentralizētai. Viesis vēlas apskatīt Daugavpils kultūras iestādes, vēlas dzirdēt Daugavpils idejas un piedāvājumus, tāpēc ieplānota tikšanās ar kultūras darbiniekiem. Francijas vēstniecības padomnieku interesē Daugavpils Universitāte, jo tur apgūst franču valodu, ir vēlme realizēt arī plašākus projektus izglītības un zinātnes jomā.

Žans-Lui Lepretrs interesējās par esošajiem kontaktiem starp Daugavpili un Franciju. Viesim tika stāstīts par Rotko plenēru, kurā piedalās arī mākslinieki no Francijas, lielu atbalstu kultūras apmaiņā sniedz Daugavpilī strādājošais Francijas uzņēmums Axon Cable. Eleonora Kleščinska pastāstīja par Daugavpils iesaistīšanos Strasbūras klubā un kontaktiem ar Strasbūras pašvaldību. Francijas vēstniecības padomnieks interesējās arī par jautājumiem, kas skar vēstures un kultūras pieminekļu aizsardzību. Galvenais vizītes mērķis ir iepazīšanās, informācijas vākšana, lai, balstoties uz to, sāktu darbu pie projektiem.

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre L. Korsaka 5404374

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha